Zajęcia adaptacyjne

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci dwuletnich i trzyletnich przygotowujących się do pójścia do przedszkola. Zajęcia prowadzi nauczycielka pracująca w naszej placówce. W zajęciach wraz z dzieckiem uczestniczy jego jeden opiekun.

Głównym celem zajęć jest przygotowanie dziecka do nowego etapu w życiu jakim jest pójście do przedszkola. Podczas zajęć adaptacyjnych dziecko nabiera pewności siebie, uczy się współpracy z innymi dziećmi oraz nauczycielem, uczy się wykonywania poleceń i stosowania reguł obowiązujących w grupie, staje się coraz bardziej samodzielne. Dziecko nabywa też  nowych umiejętności – podczas zajęć wykonuje proste prace plastyczne, śpiewa piosenki, uczy się  rymowanek, tańczy, bawi się wspólnie z innymi dziećmi. Dziecko ma możliwość poznania nowego otoczenia – sali przedszkolnej, łazienki przedszkolnej i szatni. Zajęcia będą odbywać się od października raz w tygodniu o godzinie 17-ej. Czas trwania zajęć to 45 minut. Zajęcia są opłacane poprzez wykupienie karnetu na 4 zajęcia. Karnet jest ważny przez pięć kolejnych tygodni czyli w tym czasie dziecko może przyjść cztery razy na zajęcia. Karnet kosztuje 90 zł czyli 22,50 zł za jedno zajęcie.

Terminy zajęć adaptacyjnych w listopadzie 2018r.: 6.11.2018r.(wtorek), 13.11.2018r.(wtorek), 19.11.2018r.(poniedziałek).

Terminy zajęć adaptacyjnych w grudniu 2018r.: 4.12.2018r.(wtorek), 11.12.2018r.(wtorek), 18.12.2018r.(wtorek).

Na zajęcia dziecko i opiekun przynosi obuwie na zmianę. W razie chęci zapisania się na zajęcia prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 697 484 828697 484 828 albo mailowy: kontakt@jacekiagatka.trn.pl. Zapisy trwają!!!!