Program eTwinning

Nasze Przedszkole niebawem przystępuje do Programu eTwinning. Jest to program łączący placówki edukacyjne w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. W programie eTwinning uczniowie i nauczyciele mogą wykorzystywać Internet do współpracy ponad granicami. Mogą współdziałać, wymieniać się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning ma na celu poszerzanie zakresu pedagogicznych możliwości oferowanych nauczycielom i uczniom. W programie eTwinning biorą udział wszystkie kraje Unii Europejskiej, a także Islandia, Macedonia, Norwegia i Turcja. W ramach programu można realizować projekty krótkie (miesięczne), trzymiesięczne, całoroczne lub nawet kilkuletnie, które najczęściej dotyczą jednego tematu lub jednej dziedziny nauki z zakresu programu nauczania. Dzieci wraz z nauczycielami dzielą się efektami realizacji projektu ze swoimi edukacyjnymi partnerami z zagranicy. Wymieniają się zdjęciami, nagraniami, wytworami dzieci, literaturą. Nawiązują kontakt, zawierają małe przyjaźnie. Uczestnictwo w Programie eTwinning jest ogromną motywacją dla dzieci do nauki języków obcych, najlepszą okazją do poznawania nowych kultur i tradycji, zdobywania nowej wiedzy i poszerzenia zainteresowań w sposób ciekawy, niecodzienny, oryginalny. Będzie to niesamowita przygoda.