Profilaktyka zdrowotna.

Drodzy Rodzice!
Przedstawiamy Państwu rekomendacje MEN i GIS w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się informacjami o przypadkach zachorowań na koronawirusa na świecie.
1. Rodzicu, porozmawiaj ze swoim dzieckiem na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. konieczności częstego, dokładnego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz właściwej ochrony podczas kaszlu i kichania (o zasłanianiu ust).
2. Rodzicu, nie posyłaj przeziębionego i chorego dziecka do przedszkola!
3. Jeśli nie miałaś/eś kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.
4. Nie organizuj wyjazdów do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa.
5. Jeśli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadom najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną oraz zgłoś się z chorym dzieckiem do szpitala zakaźnego (nie korzystaj z publicznych środków transportu).
6.W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy Ci się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368), – dotyczy rodziców dzieci do 8 roku życia.
7. Rodzicu, sprawdzaj na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
8. W przypadku wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia – całodobowy numer telefonu 800 190 590.

Dyrektor Przedszkola.