Main menu

Tygryski

tygryski

Delfinki

delfin

Odkrywcy

odkrywcy

Sówki

sowki3

Ważne informacje na temat możliwości powrotu dzieci do przedszkola od 25.05.2020r.

Drodzy Rodzice Naszych Przedszkolaków!

W związku z otwarciem naszego Przedszkola od 25 maja br. na wstępie pragniemy Państwu zadeklarować, że naszym głównym celem jest stworzenie naszym podopiecznym bezpiecznych i komfortowych warunków w naszej placówce.

Pierwszą zasadą jaką kierujemy się w swoich działaniach w tym czasie jest zdrowy rozsądek w stosowaniu wytycznych sanitarnych rekomendowanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Toruński Oddział Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W celu jak największego zminimalizowania ryzyka zakażenia się dzieci wirusem opracowaliśmy na ten czas”Procedury obowiązujące w Przedszkolu Niepublicznym „Jacek i Agatka” w czasie obowiązywania reżimu sanitarnego podczas zagrożenia zarażeniem wirusem covid-19”.

Prosimy Państwa o dokładne zapoznanie się z nimi, tak abyście mogli Państwo opowiedzieć o nich dzieciom zanim pojawią się w Przedszkolu, a także abyście sami mogli się do nich stosować. Pragniemy zaznaczyć, że pomimo obowiązywania w naszym Przedszkolu przedmiotowych Procedur, które z pewnością zminimalizują możliwość zakażenia, to nie pozwolą one w 100% wyeliminować tego ryzyka, dlatego prosimy abyście o tym Państwo pamiętali przy podejmowaniu decyzji o przyprowadzeniu swojego dziecka do naszej placówki.

W tym szczególnym czasie nasze Przedszkole będzie funkcjonować w skróconych godzinach od 7.00 do godziny 16.00. Ze względu na skrócenie czasu dzieci będą otrzymywać śniadanie, drugie śniadanie oraz dwudaniowy obiad, natomiast nie będą otrzymywać podwieczorków. W Przedszkolu będą działać maksymalnie 4 grupy o zmniejszonej liczbie dzieci: grupa Tygrysków może liczyć 14 dzieci, pozostałe grupy po 13 dzieci. Każde dziecko będzie przypisane na stałe do grupy do której trafi pierwszego dnia, którą zajmować się będą stali nauczyciele. Dzieci z różnych grup nie będą mogły się ze sobą kontaktować. W Przedszkolu nie mogą odbywać się żadne zajęcia prowadzone przez osoby z zewnątrz, nie ma możliwości wyjść poza teren placówki, w tym spacerów i wycieczek, nie można zapraszać gości, nie możemy organizować takich jak dotychczas „atrakcji” dla dzieci. Język angielski będzie odbywał się w formie zdalnej, przygotowany przez panią Edytę materiał będzie w każdej grupie wyświetlany na monitorze interaktywnym. Dzieci mogą wychodzić na place zabaw i do ogrodu przedszkolnego. Dla każdej grupy będzie przydzielony własny teren do zabawy. Najmłodsza grupa Tygrysków może leżakować, leżaczki będą codziennie myte, śpiworki i poduszki będą prane w każdy piątek. W salach przedszkolnych nie mogą znajdować się przedmioty, których dezynfekcja nie byłaby możliwa – z sal zostaną usunięte m.in. wykładziny, pluszowe zabawki, wózki, drewniane zabawki, bardzo drobne klocki, ubranka dla lalek, książki. Każde dziecko w swojej szafce będzie przechowywać swoje przybory plastyczne zapewnione przez Przedszkole – kredki, ołówek, pędzelek, klej, nożyczki, do tego swoje prace plastyczne i karty pracy w teczkach, niezbędne przedmioty jak np. krem do rąk. Nie będzie możliwości przynoszenia przez dzieci zabawek do Przedszkola.

Dla dzieci, których rodzice nie zdecydują się na ich powrót do Przedszkola, będzie dalej prowadzone Wirtualne Przedszkole Jacek i Agatka ale najprawdopodobniej w nieco innej formie. Materiały od nauczycieli grup będą ukazywać się codziennie, materiały z języka angielskiego także będą udostępniane 2 razy w tygodniu. Zaproponujemy także więcej kart pracy – dla chętnych rodziców będzie możliwość odbioru wydrukowanych kart z Przedszkola.

W przypadku podjęcia decyzji, że Państwa dziecko powraca do naszego Przedszkola należy wypełnić „Wniosek o powrót dziecka do Przedszkola Niepublicznego „Jacek i Agatka” udostępniony na stronie internetowej przedszkola w zakładce Aktualności i przesłać jego skan lub zdjęcie na adres e-mail: przedszkole.jacekiagatka@kaszczorek.edu.pl w następujących terminach:

– jeśli dziecko ma wrócić do Przedszkola 25.05.br lub w któryś z dni do 29.05.br. to informację na ten temat prosimy wysłać do nas do dnia 18.05.br. włącznie,

– jeśli powrót miałby nastąpić w późniejszym czasie – informację w tej sprawie należy nam przekazać w tygodniu poprzedzającym przyjście, najpóźniej 3 dni pracujące przed planowanym powrotem dziecka, do godziny 13ej .

Wypełnione i podpisane dokumenty: „Wniosek o powrót dziecka” oraz „Oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego dziecka, które uczęszcza do Przedszkola Niepublicznego „Jacek i Agatka” w Toruniu przy ulicy Gościnnej 8” należy pierwszego dnia pobytu dziecka w Przedszkolu oddać nauczycielowi opiekującego się grupą do której przydzielono dziecko po powrocie do Przedszkola.

Przedszkole po otrzymaniu wiadomości od rodzica prześle rodzicowi informację o możliwości przyjęcia dziecka przez placówkę.

Z poważaniem

Daniel Okruciński – Dyrektor Przedszkola

Film o przedszkolu

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.

Rekrutacja do Przedszkola Niepublicznego „Jacek i Agatka”

Rozpoczęliśmy zapisy do przedszkola na rok szkolny 2022/2023!
Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 2,5-6 lat do udziału w procesie rekrutacji.
Zgłoszenia prosimy kierować pod adres: przedszkole.jacekiagatka@kaszczorek.edu.pl lub pod numer telefonu: 697 484 828,

Serdecznie zapraszamy!!!