Zajęcia adaptacyjne dla trzylatków.

Drodzy Rodzice naszych małych, trzyletnich przedszkolaków!

Zapraszamy serdecznie na zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które od września 2020 roku będą uczęszczać do grupy trzylatków Tygrysków.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną tegoroczne zajęcia adaptacyjne zostaną przeprowadzone w trochę innej niż dotychczasowej konwencji.

Okres adaptacyjny będzie trwał 5 dni od 24 do 28 sierpnia br., zajęcia będą odbywać się w godzinach 10.00 – 12.00 i zostaną przeprowadzone w sali przedszkolnej oraz na dworze.

W dniach od 24 do 27. 08.br. – od poniedziałku do czwartku – adaptacja odbywać się będzie w sali przedszkolnej dla ograniczonej liczby dzieci, to znaczy w poniedziałek 24.08 i wtorek 25.08 w zajęciach będzie uczestniczyć 13 dzieci z opiekunami (dzieci, których nazwisko zaczyna się na literę A do Ka), przez kolejne dwa dni w środę 26.08 i czwartek 27.08  w zajęciach uczestniczyć będą wraz z opiekunami pozostałe 12 dzieci (których nazwisko rozpoczyna się na litery Ko do Z), które nie uczestniczyły w zajęciach 24 i 25.08.br., natomiast w piątek 28.08.br. odbędą się zajęcia adaptacyjne dla całej grupy trzylatków i ich opiekunów na przedszkolnym placu zabaw.

W zajęciach adaptacyjnych może uczestniczyć dziecko wraz z tylko 1 osobą dorosłą – taką, z którą dziecko chętnie przebywa na co dzień i czuje się w jej towarzystwie bezpiecznie. W aktualnej sytuacji nie ma możliwości aby w zajęciach adaptacyjnych jednocześnie towarzyszyła dziecku dwójka rodziców lub rodzeństwo. Mamy nadzieję, że rozumiecie Państwo sytuację.

Na zajęcia adaptacyjne prosimy o przyniesienie obuwia na zmianę do chodzenia w sali. Prosimy o nieprzynoszenie na czas zajęć adaptacyjnych napojów i jedzenia dla dzieci, zapewniamy, że przez dwie godziny zajęć dzieci będą mieć duuużo atrakcji i wrażeń, w razie potrzeby zapewniamy dostęp do wody do picia.

Przed zajęciami otrzymacie Państwo od nas do wypełnienia deklaracje i zgody m.in. na mierzenie temperatury oraz oświadczenie o zapoznaniu się z obowiązującymi procedurami.

Dyrektor Przedszkola Daniel Okruciński