Main menu

Tygryski

tygryski

Delfinki

delfin

Odkrywcy

odkrywcy

Sówki

sowki3

Pilne! Informacja na temat funkcjonowania Przedszkola od 12.10.2020 r

Drodzy Rodzice!

Mocą rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9.10.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. Nr  poz. 1758) od 10.10.br. w całym kraju została wprowadzona tzw. „żółta strefa” mająca wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie.

Poniżej przedstawiamy Państwu zasady działania i organizacji naszej placówki po tej zmianie.

 1. Przedszkole nadal działa w godzinach: 6.30-17.00.  Dzieci/grupy w miarę możliwości organizacyjnych, przebywają w swojej  sali.
 2. Rodzice, inne osoby dorosłe i dzieci powyżej 5 roku życia wchodzące na teren placówki są zobowiązane do zakrycia nosa i ust. Dzieci swoje maseczki zostawiają na swojej szafce w woreczku strunowym.
 3. Osoby dorosłe dezynfekują dłonie środkiem dezynfekcyjnym znajdującym się przed wejściem głównym do przedszkola. Dzieci myją ręce po wejściu do sali.
 4. Dzieci przyprowadzacie Państwo do godziny 8.45 – potem drzwi placówki będą zamknięte. Po wyznaczonej godzinie odbywa się dezynfekcja wiatrołapu i szatni. Przyprowadzenie dziecka po tej godzinie musi zostać zgłoszone i ustalone dzień wcześniej z wychowawcą grupy lub z dyrektorem przedszkola. W takiej sytuacji dziecko zostanie odebranie od rodzica przy wejściu głównym przez pracownika przedszkola.
 5. Obowiązuje zasada, że tylko jedna osoba dorosła przyprowadza/odbiera dziecko/dzieci do przedszkola. W obecnej sytuacji prosimy, aby starsze rodzeństwo przedszkolaków nie wchodziło na teren przedszkola. W miarę możliwości prosimy Państwa o nieprzyprowadzanie do placówki młodszego rodzeństwa przedszkolaków.
 6. Wszystkich przyprowadzających/odbierających dzieci prosimy o szybkie i sprawne działanie ze względu na ograniczoną liczbę osób mogących jednocześnie przebywać na korytarzu.
 7. Przyprowadzanie i odbieranie powinno przebiegać bez zbędnych rozmów z pracownikami placówki i pomiędzy innymi rodzicami. Wszystkie rozmowy pomiędzy rodzicami czy rozmowy telefoniczne prosimy przeprowadzać poza terenem przedszkola. W przypadku odbioru dziecka z placu zabaw prosimy o nie pozostawanie na placu zabaw tylko o szybkie odebranie dziecka i wyjście z przedszkola.
 8. Proszę pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego.
 9. Prosimy o ograniczenie kontaktu z nauczycielami do minimum – pytania i informacje prosimy o przekazywanie w formie mailowej na adresy mailowe wychowawców, w razie konieczności proszę o umówienie spotkania indywidualnego.
 10. Kontakt z dyrekcją w obecnej sytuacji zalecany jest w bezpiecznej formie mailowej lub telefonicznej.
 11. Proszę pamiętać o porach posiłków w Przedszkolu i przychodzić po dziecko po zakończeniu posiłku. Aktualnie rodzice nie mogą oczekiwać w szatni na skończenie przez dziecko posiłku.
 12. Przyprowadzanie i odbieranie dzieci odbywa się zgodnie z zasadami ustalonymi w Procedurach w czasie obowiązywania reżimu sanitarnego podczas zagrożenia zarażeniem wirusem covid-19:
  • Rodzice dzieci z grupy Tygrysków do wchodzenia do Przedszkola używają wejścia od strony placu zabaw, do wychodzenia używają wyjścia głównego.
  • Rodzice dzieci z grupy Delfinków, Odkrywców i Sówek do wchodzenia i wychodzenia z Przedszkola używają wejścia głównego.
  • W szatni głównej Przedszkola może znajdować się maksymalnie 8 dzieci i 8 rodziców, natomiast w szatni dzieci trzyletnich maksymalnie 5 dzieci i 5 rodziców. W szatni należy zachować od innych osób dystans społeczny wynoszący 1,5 metra.
  • W przypadku, gdy w szatni już przebywa maksymalna ilość osób, osoba przyprowadzająca lub odbierająca dziecko z Przedszkola powinna poczekać na zewnątrz budynku Przedszkola na swoją kolej.
  • Odbieranie z placu zabaw dziecka uczęszczającego do grupy Tygrysków:
  • po wejściu na teren placówki osoba odbierająca ma zabezpieczony nos i usta, dezynfekuje ręce środkiem do dezynfekcji wystawionym przed wejściem głównym, a następnie kieruje się bezpośrednio na plac zabaw Tygrysków, odbiera dziecko od nauczyciela pamiętając o zachowaniu dystansu społecznego od innych osób i wchodzi wejściem bocznym do szatni Tygrysków. Z budynku wraz z dzieckiem wychodzi wejściem głównym.
  • Odbieranie z placu zabaw dziecka uczęszczającego do grupy Delfinków, Odkrywców lub Sówek:
  • po wejściu na teren placówki osoba odbierająca dziecko ma zabezpieczony nos i usta, dezynfekuje ręce środkiem do dezynfekcji wystawionym przed wejściem głównym, a następnie wchodzi do szatni głównej i kieruje się na właściwy plac zabaw, odbiera dziecko od nauczyciela pamiętając o zachowaniu dystansu społecznego od innych osób i wraca do szatni głównej. Z budynku wraz z dzieckiem wychodzi wejściem głównym.

Bardzo prosimy o odpowiedzialne potraktowanie naszych zasad – chodzi nam o jak największe zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem dzieci, pracowników i innych osób przebywających na terenie przedszkola, a – w sytuacji pojawienia się wirusa – o zminimalizowanie ryzyka zamknięcia całego przedszkola.

Dbajmy o siebie wzajemnie 🙂

                                                          Daniel Okruciński

                                                       Dyrektor Przedszkola

                                                       

Film o przedszkolu

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.

Rekrutacja do Przedszkola Niepublicznego „Jacek i Agatka”

Rozpoczęliśmy zapisy do przedszkola na rok szkolny 2022/2023!
Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 2,5-6 lat do udziału w procesie rekrutacji.
Zgłoszenia prosimy kierować pod adres: przedszkole.jacekiagatka@kaszczorek.edu.pl lub pod numer telefonu: 697 484 828,

Serdecznie zapraszamy!!!