KONKURS GAZETKOWY!

Zapraszamy wszystkie przedszkolaki do udziału w Przedszkolnym Konkursie Gazetkowym – „Portret mojej babci, mojego dziadka”, który trwa do 19.01.2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20.01.2023r.

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „ZIMA W LESIE” – konkurs plastyczny zorganizowany przez nasze przedszkole dla dzieci z naszego i innych przedszkoli, który trwa do 20.01.2023r., a jego uroczysty finał nastąpi 25.01.2023 r.

SPOTKANIE Z RODZICAMI SÓWEK W DNIU 24.01.br.o godz.17.00 – zapraszamy Państwa na spotkanie semestralne z wychowawczyniami Sówek, podczas nasza pani pedagog wygłosi prelekcję czym jest gotowość szkolna dziecka.  Prosimy o stawiennictwo na spotkaniu oraz o niezabieranie na spotkanie dzieci.

W każdy poniedziałek Sówki realizują program edukacyjny „Klucz do Uczenia Się” podczas którego rozwijają swoje kompetencje matematyczne i umiejętność logicznego myślenia.

W każdy wtorek Sówki realizują program edukacyjny „Przyjaciele Zippiego” podczas którego uczą się różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym, a także uczą się wchodzenia w dobre relacje z innymi ludźmi.

02.01.2023r., godz.9.30 – Postanowienia noworoczne Sówek.

04.01.2023r. – Dzisiaj Sówki poznają literkę „z, Z”.

05.01.2023r., godz.9.30 – Zimowa orkiestra u Sówek.

11.01.2023r., godz.9.30 – Zimowe zabawy badawcze Sówek.

18.01.2023r., godz.13.00 – Zapraszamy Babcie i Dziadków Sówek do obejrzenia występów wnucząt. Życzymy dużo uśmiechu i radości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka babciom, prababciom, dziadkom i pradziadkom naszych przedszkolaków.

19.01.2023r., godz.9.30 – Sówki dowiedzą się jak to było, kiedy babcia i dziadek byli młodzi czyli zabawy naszych babć i dziadków.

20.01.2023r., godz.11.00 – Sówki obejrzą film w prawdziwym kinie sferycznym. To będzie niesamowita przygoda!

20.01.2023r., godz.13.15 – Rozstrzygnięcie Konkursu Gazetkowego i wręczenie nagród.

24.01.2023r., godz.17.00 – Zapraszamy rodziców Sówek na spotkanie semestralne podczas którego wysłuchają prelekcji naszej pani pedagog czym jest gotowość szkolna dzieckaProsimy o stawiennictwo oraz o niezabieranie na spotkanie dzieci.

25.01.2023r., godz.10.30 – Przedstawienie teatralne pt. „Pan Wodorek i Superbohaterowie” w wykonaniu aktorów z Teatru Pomarańczowy Cylinder.

26.01.2023r. – Dzisiaj Sówki poznają literkę „s, S”.

26.01.2023r. – Dzisiaj Sówki poznają literkę „l, L”.

27.01.2023r. – Sówki stworzą dzisiaj kodeks bezpiecznych zabaw zimowych.

PLAN PRACY WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNEJ NA STYCZEŃ 2023 ROKU:

TEMATYKA KOMPLEKSOWA:

1. Zimową porą…

1. Babcia i dziadek.

1. O bezpieczeństwie zimą pamiętamy.

ZADANIA WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE:

Dzieci będą:

– doskonaliły umiejętności uważnego słuchania utworu literackiego,

– poszerzały wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimą,
– rozwijały koncentrację i uwagę,

– poznawały zapis graficzny liter: B, Z, S, L,

– brały udział w zabawach czytelniczych z poznanymi literami,

– rozwijały poczucie rytmu,

– rozwijały kreatywność,

– doskonaliły słuch fonematyczny,

– rozbudzały zainteresowania czytaniem,

–  kształtowały poczucie rytmu,

– doskonaliły motorykę małą i dużą,

– planowały osiągniecie wyznaczonego sobie celu,

– doskonaliły myślenie przyczynowo- skutkowe,

– doskonaliły koordynację  ruchową i sprawność fizyczną,
– używały monitora interaktywnego,
– wyzwalały radość z tańca i swobodnej ekspresji tanecznej,
– wykonywały zabawy badawcze,

– kształtowały poprawność gramatyczną wypowiedzi,

– integrowały się, tańczyć i pracować w małych zespołach,

– utrwalały umiejętność posługiwania się znakami matematycznymi: mniejszości, większości i równości,

– poznawały gry i zabawy swoich dziadków,

– przygotowywały upominki dla babć i dziadków,

– dowiadywały się czym jest drzewo genealogiczne/drzewo rodzinne,

– dowiadywały się, że mogą pełnić w rodzinie kilka ról (syn, córka, wnuk, wnuczka, brat, siostra).